سالی نو ، با ظاهری جدید

به مناسبت یک سالگی سایت و سال جدید

رونمایی از نسخه جدید وب سایت

 

باعرض سلام و تبریک سال نو به تمامی بازدید کنندگان و کاربران وب سایت آربی تی موزیک. قبل از هرچیز امیدواریم که سال 1394 برایتان سالی پربرکت و سرشار از شادی و سلامتی باشد. اکنون که این پست را برای شما آماده میکنم، آربی تی موزیک وارد دومین سال از فعالیت های خود شده است. بدین منظور جهت افزایش کیفیت کاری در سال جدید، تصمیم به برخی تغییرات گرفتیم که شاید مهم ترین آنها تغییر پوسته سایت باشد. برای اطلاع از برنامه های آینده آر بی تی موزیک و فعالیت هایی که زمان راه اندازی تا به کنون صورت گرفته است، تا آخر مطلب همراه ما باشید.

رونمایی از ظاهر جدید سایت

از همان روزهای اول که سایت را راه اندازی می کردم، این موضوع را پیش بینی کرده بودم که درصد قابل توجهی از بازدیدکنندگان سایت را کاربران گوشی های هوشمند تشکیل دهند، ولی نه تا این حد که 60% از بازدیدهای سایت را به خود تخصیص دهد! بنابراین از زمانی که متوجه این موضوع شدم، تصمیم به استفاده از قالب با ساختار ریسپانسیو (واکنشگرا) گرفتم ولی قالبی که بتواند نظر من را جلب کند پیدا نکردم. برای همین شخصا تصمیم به طراحی قالب گرفتم (با اینکه اصلا طراح قالب نیستم!) تا در آن خواسته های خودم را پیاده سازی کنم.

• یکی از مهمترین خواسته های من در قالب جدید، نمایش بدون مشکل و بهینه در تمام دستگاه ها بود. به عبارتی فرقی نکند که شما با یک گوشی 4 اینچی به سایت مراجعه کنید، یا مانیتور 19 اینچی – در همه حال سایت می‌بایستی بدون بهم ریختگی و مشکل نمایش داده می‌شد، که هم اکنون بدین صورت می باشد.

• مورد بعدی سرعت لود سایت بود. اگر قرار بر این باشد که درصد زیادی از بازدیدکنندگان سایت را کاربران گوشی های هوشمند تشکیل دهند، بهتر است که سرعت لود سایت را بهینه تر کرد که کاربر مدت زمان کمتری را برای لود شدن صبر کند. باتوجه به اینکه تصاویر اغلب بیشترین حجم را در صفحات وب به خود اختصاص می‌دهند، در قالب جدید تمام تلاش خود را کردم که از تصویر در ساختار قالب کمترین استفاده را بکنم و کار به جایی رسید که حتی از یک تصویر هم استفاده نشد! درحالی که این رقم در قالب قبلی 60 تا بود!

کاربر پسند بودن در عین سادگی. وقتی وارد برخی از سایت ها میشم، به دلیل شلوغی بیش از حد مجبور میشم که از اون سایت بیرون بیام و جایگزین دیگه ای براش پیدا کنم. و از اون جایی که سادگی و راحتی کاربر با یک سایت برای خودم بسیار مهم بود، تصمیم گرفتم تا این فاکتور را در آر بی تی موزیک نیز پیاده سازی کنم. نتیجه این سلیقه شخصی ساختار فعلی سایت است که مشاهده می کنید. اگر فکر می کنید سلیقه من به حد کافی خوب نیست و می تواند بهتر شود، با کمال میل آماده دریافت نظرات شما هستم :)

 

امکانات سایت

فاز دوم تغییرات سایت شامل افزودن یکسری از امکانات می‌باشد که به شرح زیر می‌باشد:

 

خبرنامه ایمیلی

گروهی از افراد دوست دارند که مطالب سایت موردعلاقه خود را در ایمیل شان دریافت کنند. بدین منظور تصمیم به راه اندازی خبرنامه نامه ایمیلی گرفته شده است که بزودی راه اندازی خواهد شد. باتوجه به اینکه عمده فعالیت های سایت شامل انتشار کدهای پیشواز می شود، ایمیل های ارسالی نیز بیشتر در این حوزه خواهند بود که البته در کنار کدها ، آثار جدید برای دانلود و خبرهای مربوط به هنرمندان نیز ارسال خواهد شد.

به احتمال زیاد این سرویس به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

 

خبرنامه پیامکی

این خبرنامه قبل تر به صورت آزمایشی در سایت معرفی شد، ولی به صورت جدی روی آن کار نشد و استقبال قابل توجهی از این موضوع نیز صورت نگرفت. دلیل عدم استقبال شاید همین رونمایی آزمایشی و عدم تکمیل پروژه بوده باشد. در برنامه هایی که در نظر گرفته شده راه اندازی نهایی این سامانه نیز از کارهای اصلی به شمار می رود، و تمام تلاش خود را برای ارائه هرچه زودتر این سرویس به صورت کامل را خواهیم کرد.

http://rbtmusic.ir/newslatter

درحال حاظر عضویت در این سرویس پولی می‌باشد، اما تلاش ما براین است که این سرویس را نیز همانند بقیه سرویس ها به صورت رایگان ارائه دهیم.

 

جدا از 2 سرویس مهم فوق که به زودی ارائه خواهند شد، قابلیت های دیگری نیز به بخش نظرات و مطالب سایت نیز افزوده خواهند شد که همگی جهت برقراری ارتباط بهتر شما با سایت و سایر کاربران خواهند بود.

 

قبل تر در آربی تی موزیک

در این چند خط به فعالیت هایی که طی یک سال فعالیت سایت صورت گرفته است به صورت مختصر اشاره خواهد شد. اگر پیش از این از سایت بازدید نکرده بودید و دوست دارید کمی در باره این سایت بدانید، این چند سطر نوشته را هم بخوانید :)

وب سایت آربی تی موزیک به هدف ارائه کدهای پیشواز 2 اپراتور اصلی یعنی همراه اول و ایرانسل شروع به کار کرد. در این بین برخی اوقات باتوجه به نیاز و بررسی هایی که لازم بود به سراغ بخش هایی همچون دانلود آهنگ نیز رفتیم ولی همچنان عمده فعالیت های سایت در بخش آواهای پیشواز بوده است.

پیش از این برای سایت انجمن هایی نیز راه اندازی شده بود که به دلیل دیده نشدن به صورت کافی و هزینه های اضافی آن برای مدیریت سایت، بسته شد و دیگر وجود ندارد.

شاید جالب باشد که بدانید کل درآمدهای یک سال سایت کمتر از حقوق یک ماه گارگر ساده می باشد! دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است.برخلاف اکثر سایت ها که با تبلیغات انبوه مواجه می شوید، در آربی تی موزیک هرگز چنین صحنه ای را مشاهده نخواهید کرد.

همچنین در همکاری هایی که با هنرمندان و صاحبان آثار نیز داشتیم، انتشار کدها و آهنگ را برای خوانندگان به صورت کامل رایگان انجام دادیم، تا بلکه بتوانیم گامی در مسیر پیشرفت هنرمندان و در نتیجه موسیقی کشورمان برداشته باشیم.

 

• برای مشاهده ظاهر قبلی سایت اینجا کلیک کنید.

 

 

کلام آخر

هرآنچه که قبلا انجام شده و یا قرار است در آینده انجام شود، به خاطر شما بازدیدکنندگان است. شما که بازدیدکننده سایت هستید بیشتر از من که مدیر سایت هستم صفحات سایت را مشاهده می کنید. برای همین راحتی شما و رضایت شما در نتیجه رضایت من نیز خواهد بود. پس اگر هر ایده و پیشنهاد و انتقادی که برای بهتر شدن سایت دارید، از بخش نظرات ارسال کنید. تمام نظرات توسط شخص خودم بررسی می شوند، پس مطمئن باشید که نظر شما خوانده خواهد شد و در صورت امکان به آن عمل نیز خواهد شد.

 

مجددا براتون آرزوی سلامتی و زندگی ایده آل رو میکنم.

مدیریت سایت : پیام کیوانی

دریافت روزانه آهنگ‌های جدید در ایمیل‌تان

اشتراک گذاری

یک نظر دهید

به شنونده در گوگل امتیاز دهید :)