چگونه کودکی نابغه تربیت کنیم؟

 تربیت کودک و نوجوان نابغه

این سلسله مقالات نگاهی گذرا دادر به باید ها و نبایدها و مخصوصا زبان بدن کودک برای مثال مطابق جدیدترن تحقیقات آموزش زبان بدن به کودکان می تواند درصد قابل نوجهی  به افزایش هوش و نبوغ کودکان کمک نموده  ودر عین حال باعث افزایش تمرکز انها شود .

به گزارش سایت مازیار میر ؛ برخی افراد بیسواد و کم سواد هم بدون در نظر گرفتن خیلی از موارد میگن به بچه پول بدهید که این اشکال بسیار بزرگی است آنهم از سن ۴ سالگی و پول دادن را به بچه یاد بدهید …. عجب پس استاد با این اوصاف از روز اول بچه را با بذل و بخشش اشنا کنیم و از فرزند بی گناه یک مصرف کننده و خراج بسازیم و هزاران دلایل دیگر که به برخی از اساتید باید گوشزد کرد و یا شاید هم باید گوش مالی داد که همانگونه که مشاوره ازدواج یعنی طلاق غلط هوش و فهم مالی به خرج کردن و یاد دادن خرج کردن نیست اتفاقا خرج نکردن و پول درآوردن و به دست آوردن پول است و زحمت برای پول و مقدس شمردن پول بعنوان یک برکت و رزق و روزی از طرف خداوند تبارک و تعالی برای اولین بار با توجه به اینکه دو فرزند دارم و در این مورد من و همسرم پیرامون این مسئله تحقیقات و ازمون و خطای زیادی انجام دادیم و از ابتدای سال جاری بر اساس تمام نتایج دانشگاه های برتر جهان پیرامون کسب و کار و کارافرینی و هوش مالی و مخصوصا مباحث پیشرفته کارافرینی و مدیریتی به سه مقطع ۴ و ۵و ۶ ابتدایی شروع به آموزش متمرکز کودکان دوره ابتدایی نموده ایم که با موفقیت چشمگیری در پیشرفت کودکان همراه بود.

نکات مهم در این متد آموزشی عبارت است از:

۱- آموزش کودکان و نوجوانان

۲- آموزش مدیران و اساتید و معلمان

۳- اموزش اولیاء

در این دوره آموزشی که نام آنرا تربیت کودک و نوجوان نابغه نام گذاشته ایم پایه آموزش بازی محور است و در حین بازی به کودک مفهیم را انتقال می دهیم . نکته بسیار مهم دیگر آموزش به ۳ سطح کلی آموزش و مثلث سه وجهی آموزش است که تا کنون در کشور بیسابقه بوده است و در پایان رابطه تنگاتنگ مدیران و اساتید و دانش آموزان است که در این طرح انسجام بیشتری پیدا می نماید. ما در این طرح سعی مینماییم که مفهوم تمام مطالب را به کودک و نوجوان به صورت صحیح اموزش دهیم تا در آینده مفاهیم در وجود او بهتر و بیشتر نهادینه شود.

فرازهایی از درسهای این دوره آموزشی منطبق بر یک بازی طولانی برای اینکه اگر پول زیادی به دستمون رسید  باهاش چیکار میخواییم بکنیم که اگه یه روزی این اتفاق افتاد پول را الکی هدر ندهیم که نفهمیم باآن ه کنیم توصیه هایی برای والدین در هر ماه جلسه ایی که داریم کاملا هدفمند باشد و والدین درسهایی که به کودکش داده شده را یاد بگیره و بفهمه

ایجاد صمیمیت مضاعف برای والدین و کودک و نوجوان درگیر این طرح با همراهی اولیائ مدارس از نکات مهم این طرح است که با ابزار های حرفه ای فراهم می گردد. و حتی در این طرح ما به پدربزرگ و مادربزرگ ها هم نیم نگاهی داشته ایم انان تنها کسانی هستند که صمیمیت عاطفی رو به کودک کاملا منتقل میکنند.کاری که توسط دیگران امری محال به نظر می رسد.

نکته آخر این است که تمام افسوس های امروز را در سن ۴۵ سالگی برای کودک و نوجوان برای دانستن آنچه که باید بداند و نمی داند و ندانسته و به او آموزش نداده اند را در طول یکسال آموزشی به او و معلم و خانواده و اولیاء مدرسه آموزش می دهیم. در اینجا جا دارد از سرکار خانم مریم زارع همسر عزیز و فداکارم با بیش از ۲۵ سال کار اموزش  و پرورش در سه مقطع آموزشی و همچنین دکتر علیجانی و دکتر ستار بهرامی و دکتر بیژن نوذری استاد بزرگ روانشناسی کشور که  بزرگوارانه دو سال برای تببین و طراحی این طرح بزرگ و ملی و فراملی به ما کمک نمودند صمیمانه قدردانی و تشکر نمایم.

پروفسور  جان  یوئیل  (  John Yuille)   از دانشگاه بریتیش کلمبیا  در ونکوور چنین میگوید:
بهترین  راه به خاطر سپردن  هر چیز، آن است که اطلاعات مزبور ا فورا به یاد بیاوریم .با جمع آوری اطلاعات  و  بازیابی سریع،راه هایی با بازدهی بیشتر درمغز پدید می آید.اگر می خواهید کودک خود را در این مسیر قرار دهید لطفا با مامکاتبه فرمائید ما اولین مجموعه حرفه ای و تخصصی در زمینه کودک و نوجوان نابغه کارآفرینی هستیم .
 

دریافت روزانه آهنگ‌های جدید در ایمیل‌تان

اشتراک گذاری

یک نظر دهید

به شنونده در گوگل امتیاز دهید :)