انجام پایان نامه محیط زیست

amuzeshyar

انجام پایان نامه محیط زیست

بی تردید در دنیای امروز پیشرفت هر کشوری منوط به داشتن نیروی سالم و کارآمد است و انسان سالم مهمترین ابزار توسعه یافتگی تلقی می شود، باید در راستای ایجاد بستر مناسب برای داشتن نیروهای خلاق، بانشاط و کارآمد و ارائه الگوی اصلاح نوین مصرف تلاش نماید.  لذا فراهم آوردن زیرساخت های زندگی سالم در اقصی نقاط کشور به وی‍‍ژه مناطق روستایی باید مورد همت مسئولان قرار گیرد تا ضمن جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست ، شرایط لازم برای صیانت و استمرار زندگی پرشور و نشاط با هدف شکوفایی نبوغ و استعدادهای سرشار فرزندان سرافراز ایران اسلامی در همه عرصه ها فراهم گردد.

نگهداری و حفاظت از محیط زیست یکی از وظایف اصلی حال و آینده است به طوری که امروزه حفظ محیط زیست یکی از ارکان مهم رعایت حقوق بشر است زیرا محیط زیست به عنوان پدیده ای نامحدود نه فقط برای نسل امروز بلکه برای ادامه حیات آیندگان می باید حفظ شود

انجام پایان نامه

فاضلاب یکی از عوامل آلودگی محیط زیست هستند که می باید آنها را به طریق بهداشتی جمع آوری ، تصفیه و مجدداً به گردش آب در طبیعت برگرداند.

لزوم حفاظت از محیط زیست، اصل غیرقابل تردیدی است که در جهان امروز پذیرش عامه داشته و این ضرورت به موازات رشد صنایع و تکنولوژی و به دنبال آن بروز آلودگی ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. رشد ناموزون صنایع کشور در سال های اخیر و ادامه روند فعلی، اکوسیستم های محیط زیست را تحت تاثیر قرار داده و می دهد. لذا هدایت فعالیت های صنعتی به گونه ای که کمترین آثار زیانبار را بر محیط زیست داشته باشد، ضرورت دارد. تولید انبوه پسماند ناشی از افزایش جمعیت و تغییر الگوهای مصرف ( افزایش مواد یکبار مصرف ) در جوامع شهری و روستایی موجب آلودگی های زیست محیطی ( آلودگی هوا ، آب ، خاک ) و در نتیجه به خطر افتادن بهداشت و سلامت افراد جامعه شده است که نیازمند الگوی مناسب مدیریت پسماند بر اساس شرایط روز می باشد.

پایان نامه محیط زیست

افزایش جمعیت و بالارفتن سرانه مصرف آب از یک سو انتقال مقادیر قابل توجهی آب از منابع اطراف به داخل شهر و تبدیل آن به فاضلاب شده و از طرف دیگر بعلت محدود بودن قابلیت جذب زمین، ضمن آلودگی آب های زیرزمینی باعث بالا آمدن آن نیز گردیده است. در نواحی وسیعی از شهر به علت غیرقابل نفوذ بودن زمین، چاه های جذبی کاربردی ندارد و فاضلاب به مجاری قنات های قدیمی و یا حتی به نهرها و جوی های جاری در خیابان های شهر تخلیه می شوند. وجود عوامل میکروبی و شیمیایی در فاضلاب موجب می شود در صورت استفاده، مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی ایجاد شود که خطرات جبران ناپذیری را به بار می آورد چرا که آب به عنوان یکی از عوامل اصلی حیات بشر علاوه بر نیاز شرب جهت سایر مصارف مرتبط با انسان و طبیعت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده به طوری که در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان به عنوان یک بحران جدی تبدیل شده است. آب های آلوده و یا دارای املاح و عناصر سمی و یا بیش از حد استانداردهای تعیین شده، تاثیرات سو زیست محیطی و زمینه انتقال آلودگی به انسان را فراهم می سازد. بررسی کیفیت آب می تواند اولین و شاید مهمترین گام در اعمال یک مدیریت صحیح کیفی به منظور رفع آلودگی آن باشد. امروزه توجه به مسائل زیست محیطی امری اجتناب ناپذیر می باشد. یکی از مهمترین مسائلی که محیط زیست را تهدید می کند، آلوده شدن منابع آبی بوسیله تخلیه فاضلاب ها به درون آنها می باشد.

پایان نامه

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، جوامع شهری فاقد خدمات اصلی دفع ضایعات جامد و تصفیه فاضلاب می باشند و بسیاری از صنایع نیز مقید به انجام فعالیت های زیست محیطی و رعایت قوانین مربوطه نیستند؛ در نتیجه این جوامع عموماً از یک سطح سلامتی پایین و همچنین مشکلات زیست محیطی رنج می برند. در این گونه کشورها برای همگام نمودن حفظ محیط زیست با رشد جمعیت، توسعه اقتصادی و افزایش شهرنشینی، نیاز به سرمایه گذاری های کلان و موثری است

دریافت روزانه آهنگ‌های جدید در ایمیل‌تان

اشتراک گذاری

یک نظر دهید

به شنونده در گوگل امتیاز دهید :)